Забудьте про запітнілі стекла, проблеми під час дощу і насолоджуйтесь чітким, ясним зором у контактних лінзах.
Наводимо коротку інструкцію з користування та догляду за м'якими контактними лінзами.
Встановлення та зняття контактних лінз.
Ретельно вимити руки.
Акуратно надірвіть фольгу не відриваючи від блістера.
Пінцетом дістаньте лінзу.
Установка лінз
Коли Ви берете лінзи до рук, намагайтеся зробити це над плоскою поверхнею. Не встановлюйте в ванній, т.к. зможете їх втратити. Щоб не переплутати праву та ліву лінзи, завжди починайте з правої. Спочатку переконайтеся, що лінза не вивернута - край лінзи повинен бути піднятий вгору (форма філіжанки). Не хвилюйтеся, навіть якщо Ви встановили лінзу не тією стороною, Ви відчуєте незначний дискомфорт, але це Вам не завдасть шкоди. Просто зніміть лінзу, промийте розчином та встановіть правильно.
Рекомендований спосіб встановлення.
Покласти лінзу на вказівний палець Вашої домінуючої руки. Середнім пальцем руки з лінзою відтягнути нижню повіку, вказівним пальцем вільної руки відтягнути верхню повіку. Продовжуйте дивитися на лінзу і обережно розмістіть її на зіниці. Подивіться вгору, потім униз і покрутіть оком ліворуч – праворуч. Після цього акуратно відпустіть спочатку нижню повіку, а потім верхню.
Зняття лінз
Перш ніж зняти лінзи, треба ретельно вимити та висушити руки, як було рекомендовано у колишніх розділах. Середнім пальцем домінуючої руки відтягніть нижню повіку, а вказівним пальцем другої руки відтягніть верхню повіку, вказівним пальцем зсуньте лінзу вниз, великим і вказівним пальцями домінуючої руки щипком по діаметру лінзи акуратно зніміть її. Тепер вимийте лінзу, тримаючи її пінцетом і покладіть у контейнер із розчином.
Очищення та дезінфекція
Усі лінзи, крім одноденних, потребують очищення. Вона робиться розчином для зберігання. Для цього необхідно залити розчин у контейнер для зберігання лінзи, помістити туди лінзи. Кожен сучасний розчин має у своєму складі додаткові компоненти для очищення лінз. Міняти розчин у контейнері необхідно 1 раз на 1 - 3 дні. Для подовження терміну носіння лінз та додаткового очищення рекомендується застосовувати систему очищення AO Sept або ензимні пігулки
Проблеми носіння
Якщо Ви помітили
Гостро роздратування ока Почервоніння Почуття сухості Надмірне виділення сльози Це може бути наслідком того, що під лінзу потрапили порошинка, пил, частинки косметики. Щоб прибрати ці подразники, візьміть краплі – спеціальні мастило (краплі) 1 – 2 краплі у око, не знімаючи контактної лінзи. Не використовувати не призначені для лінз краплі, оскільки вони можуть зіпсувати лінзи.
Якщо роздратування не йде, обов'язково проконсультуйтеся у лікаря – офтальмолога.
Краплі – мастило можна використовувати для щоденної профілактики подразнень під час роботи з комп'ютером, у кондиціонованих, запорошених та накурених приміщеннях.
Контактні лінзи – «Завжди» та «Ніколи»
Завжди:
Мийте руки перед використанням контактних лінз.
Чітко дотримуйтесь порад та інструкції лікаря – офтальмолога.
Спершу ставиться лінза, потім наноситься макіяж.
Першими знімаються лінзи, потім змивається макіяж.
При плаванні користуйтеся захисними окулярами (щоб не вимило лінзи)
Якщо ви обробили руки будь-яким антисептиком, обов'язково ретельно змийте його проточною водою. Інакше отримаєте хімічний опік очей.
Ніколи:
Не доливайте розчин у контейнер (наливайте свіжий).
Не промивайте Ваші лінзи та контейнер водою з-під крана.
Не давайте своїх лінз іншим людям.
Не вмивайтеся, не приймайте душ у контактних лінзах.